چگونه طراحی رابط کاربری مینیمالیستی Skeuomorphism را از بین برد

این محتوا توسط هوش مصنوعی تولید شده است. در حال حاضر سیستم بروی نسخه MAGBOT + فعال است این نسخه کیفیت بالاتری در جمله سازی دارد
MAGBOT +
چگونه طراحی رابط کاربری مینیمالیستی Skeuomorphism را از بین برد

قبلا، معماران از تزئینات  پیچیده مرتبط با هنرهای زیبا، سبک های هنری  کلاسیک که برای مدت زمان زیادی محبوب بودند، استفاده می کردند. کم کم معماران در اوایل قرن بیست و یکم معتقد بودند که چنین تزئیناتی دیگر به دنیای مدرن مرتبط نبوده و مناسب نیستند. همین قضیه را می توان در مورد طراحی وب گفت. پیش از ظهور طراحی تخت، اغلب طراحان وب طراحی اسکوا مورفیک را با ویژگی های زینتی و بیش از حد  از  ارزش های زیبایی شناسی   محصول طراحی شده می دانستند. اما  بسیاری از این طرح ها در ارائه به کاربران وب  شکست می خوردند :چون  قابلیت استفاده از محصول را برای کاربران به پایین ترین سطح تنزل می داد.

 طراحی تخت یا مینیمالیستی واقعا جدید نیست. مربوط به قبل از ظهور مدرنیسم است .اما  با توجه به محبوبیت طراحی مینیمالیستی در UI، می توان گفت که این  سبک طراحی در سال های اخیر عمومی  شده است. در حالی که  توجه کاربران به طراحی عالی و دقیق مهم است اما برای بسیاری از کاربران، جزئیات ممکن است زیاد مورد تحسین قرار نگیرند، اما  کارآمدی خیلی شاخص تر باشند. همانطور که انتظار می رود، همه طراحان وب در مورد طراحی تخت و مینیمالیستی راضی نیستند. خوب بسیاری از آنها ناراضی هستند که روند دقیق و اسکوئومورفیک  از شکوه خود افتاده است. حتی کسانی هستند که بر  به طراحی تخت نگاه می کنند و می گویند که نمی دانند چگونه  این سبک طراحی تا این اندازه محبوبیت به دست آورده است.

با این حال، طراحی اسکوئومورفیک کاملا از دور خارج نشده است. در حقیقت، هنوز در کنار طراحی تخت و مینیمالیستی، محبوبیت آن نیز هنوز وجود دارد. شاید قابل توجه ترین تغییر این باشد که طراحی اسکومورفیک   این روزها  مناسب تر و بروز تر شده است.
اگر به طراحی اسکومومورفیک و مسطح نگاه کنید، غیرمنصفانه است که ارزش بیشتری بر روی یک دیگر داشته باشید. به طور مشخص، این دو را در مقایسه با آنچه که سبک شخصیت، مهارت و معنای بیشتری را نشان می دهد، عادلانه نیست. به عنوان مثال، امروزه فقط یک قطعه از زمان استفاده شده برای ایجاد یک در گذشته استفاده می شود، اما روند روحی سخت آن برای ایجاد آن باقی می ماند.
 برخی از طراحان غیر رسمی آموزش دیده این روزها راه میانبر را بر می گزینند، به لطف مجموعه های مختلف UI رایگان، وب سایت های خود را با پالت های رنگی تخت طراحی می کنند. با ظهور طراحی تخت، برخی دیگر، از فرایند طراحی مانند UX و انیمیشن نیز تحت تاثیر قرار گرفته است.  در واقع، با ظهور طراحی تخت فرآیندهای طراحی وب ساده شده است.

فضای سفید و مینیمالیسم


 فضای سفید را می توان  به بازیگران غیر اصلی یا سیاه لشکر  یک فیلم مقایسه کرد. ممکن است روی آنها تمرکز  وجود نداشته باشد، اما مطمئنا در جذب  توجه به شخصیت اصلی کمک می کند و باعث می شود که او بیشتر بدرخشد. اگر شما  تصور مي کند نيازي به داشتن فضاي خالي در طراحي تان ندارید، بايد مجددا فکر کنيد. وقت آن رسیده است که درک کنید که با استفاده از اشیاء فراوان در طراحی فاجعه ای برای رقابت  جهت جلب توجه در صفحه خلق می شود.  در طراحی متکی بر فضای سفید ، 3 تابع دیگر  وجود دارد که مطمئنا طراحی شما را موثرتر می کند:

1. بهبود تفکر

ثابت شده است که فضای سفارشی برای یک عنصر تا 20٪  توجه را افزایش می دهد. اگر رابط کاربری شما با اطلاعات بیش از حد بارگیری شود، چگونه می توانید انتظار داشته باشید که کاربر بتواند همه چیز آن  را درک کند؟ بنابراین، شما باید شلوغی را کاهش دهید تا بازدیدکنندگان وب سایت  برای درک اطلاعاتی که قرار دادهاید،مشکل نداشته باشند. ثابت شده است که اگر فاصله بین پاراگراف ها و حاشیه چپ و راست استفاده کنید، توانایی تمرکز کاربر 20٪ افزایش می یابد. 

2. کمک در ایجاد نقشه ذهنی

به غیر از بهبود درک، فضای سفید کمک می کند کاربران  نقشه های ذهنی منظم داشته باشند. حتما از فضای کوچک حداقلی بین منو بالا و محتوا استفاده کنید، زیرا  باعث می شود کاربر عمیق تر در  متن محتوا قرار گیرد.
منو سمت راست بیشتر بر روی خود محتوا متمرکز است، بنابراین فضای سفید کمتری با محتوا   می تواند داشته باشد. معمولا می توانید پست های مرتبط با مقاله را با فاصله نزدیکتر به محتوای مقاله قرار دهید.

3. جذب توجه

همانطور که در بالا ذکر شد، وجود عناصر اضافی موجوب  کم شدن توجه   کاربر می شود. اگر تعداد زیادی فضای سفید را برای جدا کردن دستهای مختلف اضافه نمایید، نمادهای گروه بسیار مشخص تر می شوند اما اگر شما فاصله  را با رنگ یا انیمیشن پر کنید توجه و تمرکز و حاشیه بین عناصر ها کم می شود.


فضای سفید و حافظه انسان


قدرت فضای سفید به میزان مشخصی  توجه و حافظه انسان را تحت تأثیر قرار می گیرد هیچ فکر کرده اید چرا گوگل در ابتدا بین سایر موتورهای جستجو تا این اندازه محبوب شد. گوگل فقط می خواهند چیزهایی را که کاربر می خواند در صفحه جستجو بیابد نه بیشتر .

بهره گیری از مینیمالیسم در طراحی وب سایت کنید


طرح های سبک و  مینیمالیسم،  طراحی پاسخگو انعطاف پذیر می سازد که بسیاری از برند ها این را پذیرفته اند. با این حال، تفسیر مینیمالیسم و ​​بازسازی آن به یکدیگر مشابه نیستند. بعضی  فکر می کنند که پیاده سازی سبک مینیمالیستی به دلیل عناصر کم آن آسان است. اما حقیقت این است که طراحی یک سایت مینیمالیستی نیاز به تفکر و تلاش زیادی دارد، زیرا طراحان تنها چند عنصر برای کار  دارند. بنابراین، چگونه از مینیمالیسم استفاده می کنید ؟ شما باید بدانید که، طراحی مینیمالیستی برای همه پروژه ها مناسب نیست. برای اولین بار باید صادقانه ارزیابی کنید که آیا این سبک برای وب سایت شما مناسب است یا خیر.اگر چه پیاده سازی این تکنیک برای کسب و کارهای  کوچک ساده است، اما  برای سایت های بزرگ تر پیچیده تر می شود.
بعضی از نگرانی های رایج در مورد طراحی مینیمالیستی: 
۱- رابط کاربری مینیمالیستی برای سایت های نظیر آمازون و eBay مناسب نیست، زیرا این سایت نیاز به جزئیات دقیق تر دارد.البته آمازون و eBay برخی از اصول مینیمالیسم را در نظر گرفته اند، مانند پنهان کردن محتوا اگر کاربر به آن نیازی ندارد. از این رو، اگر سایت شما محتوای زیادی را ارائه دهد، طراحی تجدید شده مینیمالیستی ممکن است کار درستی نباشد. 
۲- در کل، تبلیغات بنری با مینیمالیسم در تضاد است. از آنجا که مینیمالیسم دقیق و منحصر به فرد است، کل طراحی وب سایت شما ممکن است توسط چیزهای کوچک، مانند رنگ نامناسب بنر تبلیغاتی، خراب می شود، به ویژه اگر شما هیچ کنترلی  رو سرور تبلیغ ندارد.
۳- اگر وب سایت شما برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده شود، رفتن به یک طراحی مینیمالیستی اشتباه است.

یکپارچه سازی مینیمالیسم در سبک های دیگر

یکی از موارد بسیار خوبی در مورد مینیمالیسم وجود دارد این است که می تواند با سبک های دیگر ترکیب شود و به سبک یا روش قوی تر و بهتر تبدیل می شود. به خصوص این روزها  این قضیه کاملا صادق است، زیرا دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند و  تبلت شایع هستند. اگر یک سبک مینیمالیستی در ارتباط با سبک های دیگر مورد استفاده قرار گیرد، می تواند به یک طراحی واکنشگرا کامل تر تبدیل شود و نگهداری سایت بدون کاهش کیفیت آن را آسوده تر است . 

مقالات مرتبط