20 آموزش برای یادگیری مبانی فتوشاپ

این محتوا توسط هوش مصنوعی تولید شده است. در حال حاضر سیستم بروی نسخه MAGBOT + فعال است این نسخه کیفیت بالاتری در جمله سازی دارد
MAGBOT +
20 آموزش برای یادگیری مبانی فتوشاپ

Adobe Photoshop نرم افزاری قدرتمند برای ویرایش عکس است که از ابزارهای مختلفی برای انجام کارهای دلخواه برای ایجاد گرافیک شگفت انگیزی برخوردار است و تصاویر شما به صورت شگفت انگیز ویرایش می کند.
بهترین نرم افزار ویرایش عکس که در حال حاضر در دسترس است، اما یادگیری آسان نیست. برای یادگیری اصول اولیه، زمان و راهنمایی لازم است. اگر فقط نرم افزار را دارید، مقاله کاملی را پیدا کردید!


1. شروع به کار با فتوشاپ


اگر شما فقط با فتوشاپ شروع کردید، این مقاله ارزش خواندن دارد، در مورد فتوشاپ  و ابزارهای معمولی بحث می کند و چندین کار اساسی مانند ایجاد اسناد جدید و ذخیره فایل ها برای وب را توضیح می دهد. اگر شما از این مقاله را کامل کنید و بخوانید، دانش پایه ای خود را از تمام ابزارهایی که باید با آن کار کنید، خواهید آموخت.


جعبه ابزار فتوشاپ

3 ایجاد  میانبرهای سفارشی فتوشاپ


استفاده از میانبرهای صفحه کلید، یک راه عالی برای سرعت بخشیدن به گردش کار شما است و  هم شما و فتوشاپ بسیار کارآمد تر می شوید. در این آموزش شما نحوه ایجاد میانبرهای صفحه کلید سفارشی در فتوشاپ را خواهید آموخت.


کار با لایه ها در فتوشاپ

6. راهنمای ابزار قلم فتوشاپ


قلم ابزار بسیار مهم است زیرا آن را در طراحی اشکال و اشیا استفاده می کنید. این راهنما به شما ایجاد اشکال ساده با استفاده از ابزار قلم آموزش می دهد.


فتوشاپ شکل

9 ابزار فتوشاپ براش: راهنمای اصلی


به طور عمده فتوشاپ براش ابزاری برای پر کردن رنگ در تصاویر است، اما بسیاری از کاربردهای دیگر نیز دارد، در واقع شما می توانید این ابزار را در روش های مختلف بررسی کنید. این مقاله جامع به شما امکان می دهد براش ابزار و ویژگی های اصلی آن را درک کنید.


ابزار براش فتوشاپ

۱۰. نصب و مدیریت برس ها

این آموزش پایه فتوشاپ نحوه نصب براش ها و تکنیک های چندگانه را به شما آموزش می دهد تا به شما در حفظ و نگهداری جزئیات  کمک کند.


نصب و مدیریت برس و سایر تنظیمات پیش فرض

 

11 قدرت پنهان ابزار براش فتوشاپ 


قدرت پنهان  ابزار براش فتوشاپ را با این راهنما کشف کنید.


قدرت پنهان ابزار براش فتوشاپ

12. ایجاد  براش های سفارشی فتوشاپ 


اگر میخواهید خلاقیت داشته باشید و نمیخواهید از قلمهای مشابه استفاده کنید که توسط افراد دیگر بارها و بارها استفاده میشود، میتوانید قلموی دلخواهتان را ایجاد کنید. این آموزش ها به شما در انجام این کار کمک می کند.


ایجاد براش سفارشی Adobe Photoshop Brushes

13. فتوشاپ گرادیان


گرادیان یک شکل پر است که شامل دو یا چند رنگ است که با هم ترکیب می شوند. در این راهنمای شما نحوه ایجاد و استفاده از فتوشاپ گرادیانها را خواهید آموخت.


با فتوشاپ شیب

14  معرفی تکنیک های انتخاب فتوشاپ


 این راهنمای جامع در مورد ابزار و تکنیک های انتخابی قطعا به شما کمک خواهد کرد. روش های مختلفی برای انتخاب ابزار،  را یاد می گیرید.
مقدمه جامع در تکنیک های انتخاب فتوشاپ

15. ابزار پوشش تصویر


ماسک تصویری فرآیند نشان دادن پس زمینه در اطراف شی است که به طور موثری به نرم افزار فتوشاپ دستور می دهد تا فقط آنچه در داخل انتخاب است چاپ شود و همه چیز در خارج آن نادیده بگیرد. این راهنما به شما نحوه استفاده از ابزارهای پوشش تصویری را آموزش میدهد.


ابزار پوشه تصویر

  16. لایه های تنظیم فتوشاپ

لایه های تنظیم فتوشاپ به شما این امکان را می دهد تا یک اثر را به یک گروه از لایه ها اعمال کنید و بعدا در حین حفظ لایه های اصلی این اثر را ویرایش کنید. در این آموزش شما مزایای استفاده از لایه های تنظیم فتوشاپ را خواهید آموخت.


ابزار رتوش و شفا

19. اکشنهای فتوشاپ


فتوشاپ کارهای شما را فوق العاده سریع انجام می دهد، تصور کنید که شما مجبور به تغییر اندازه 50 یا 60 عکس با استفاده از فتوشاپ هستید و نمی دانید چگونه از عملکردهای فتوشاپ استفاده کنید؟برای این منظور ابتدا می توانید یک اکشن خاص را تعریف کرده و آن را به صورت یکسان   اعمال کنید. این آموزش به شما در ساخت و استفاده از اکشن فتوشاپ کمک می کند.


مقدمه جامع در مورد ابزار Type

22.  راهنمای ابزارهای 3D فتوشاپ


راهنمای پایه ای برای ابزارهای سه بعدی فتوشاپ


مقالات مرتبط