سورئالیسم مدرن و چگونگی استفاده از آن در طراحی

این محتوا توسط هوش مصنوعی تولید شده است. در حال حاضر سیستم بروی نسخه MAGBOT + فعال است این نسخه کیفیت بالاتری در جمله سازی دارد
MAGBOT +
سورئالیسم مدرن و چگونگی استفاده از آن در طراحی

هنرمندان و نویسندگان این جنبش معتقدند سورئالیزم، ابتدا با استفاده از آثار بصری صرفا به عنوان یک آثار هنری، یک جنبش فلسفی انقلابی است. از آنجایی که ما در حوزه گرافیک و طراحی وب هستیم، در مورد شکل سورئالیستی در شکل بصری بحث خواهیم کرد.
آثار سوررئالیسم اغلب عناصری آمیخته با تعجب وا اشیاء تصادفی و ترکیبات غیرقابل پیش بینی دارند. در طول جنگ جهانی دوم در دوران جنگ جهانی دوم   شایع تر شد و در پاریس و فرانسه متمرکز شده بود و به سرعت در سراسر جهان از دهه 1920 به بعد گسترش یافت.کلمه "سورئالیسم" توسط نویسنده Guillaume Apollinaire در سال 1917 ساخته شد؛ او با استفاده از آن برای توصیف خود را باله "Les Mamelles د Tiresais" و ژان Cocteau در باله "رژه" استفاده کرد. سورئالیسم، به گفته آپولینیر، "حقیقتی فراتر از واقع گرایی است". در سال 1924 آندره برتون این کار را در "مانیفست سورئالیسم" به کار برد.
پس از جنگ جهانی اول، هنرمندان و روشنفکران به دنبال فرار از سختی واقعیت بودند. آنها می خواستند راه خود را هموار کنند، و فروید  با  با ضربه زدن به جنبه ناخودآگاه مغز ما نفوذ قوی  در آن عرضه کرده بود..


در سال 1924، گروه سورئالیسم تشکیل شد؛ اعضای اصلی آن مکس ارنست، جوآن میرو و آندره ماسون بودند.


هنرمندان به ناخودآگاه بسیار علاقه مند بودند؛ با رویاها، توهم ، همانطور که در آثار سیگموند فروید شرح داده شده است. این گروه همراه با آندره برتون، آثار هنری، شعر و طرح های تحت هیپنوتیزم؛  اغلب آنها کارهای سورئال، رویایی و ناخودآگاه را انجام می دهند.


به گفته سالوادور دالی، سورئالیسم به معنای زبان نمادین ناخودآگاه است؛ واقعا یک زبان جهانی است، به آموزش، فرهنگ و اطلاعات بستگی ندارد.

 تکنیک های هنر سوررئالیسم

سورئالیسم از تکنیک های متعددی برای ایجاد اثر و ایجاد الهام استفاده می کند.
مقالات مرتبط