راه اندازی اولین پروژه انگولار - سلام دنیا

MAGBOT +
راه اندازی اولین پروژه انگولار - سلام دنیا

Angular یک چارچوب front-end است که برای ایجاد برنامه های وب استفاده می شود. به طور پیش فرض از typescript برای ایجاد   متدهای یک کلاس استفاده می کند اما مرورگر  typescript را نمی شناسد. در نتیجه از webpack برای کامپایل این پرونده های typescript در JavaScript استفاده می شود. علاوه بر این ، تعداد زیادی فایل پیکربندی وجود دارد که برای اجرای یک پروژه انگولار در رایانه خود نیاز دارید.

Angular CLI ابزاری است که با تعدادی دستورات ساده همه این کارها را برای شما انجام می دهد. Angular CLI برای انجام همه این مراحل از webpack استفاده می کند.

توجه: لطفاً مطمئن شوید که node و npm را در سیستم خود نصب کرده اید. با استفاده از دستور زیر می توانید نسخه node و npm خود را بررسی کنید:

node --version
npm --version


مراحل ایجاد اولین برنامه خود با استفاده از Angular CLI:

مرحله 1: angular cli را نصب کنید

npm install - g @angular/cli

مرحله 2: با این دستور پروژه جدید ایجاد کنید

گزینه بله برای مسیریابی و ، CSS یا SCSS را انتخاب کنید.


ng new myNewApp

مرحله 3: به دایرکتوری پروژه خود بروید

cd myNewApp

مرحله 4: سرور را اجرا کنید و برنامه خود را عملی ببینید

ng serve -o --poll=2000


مقدمه ای بر ساختار دایرکتوری:

e2e این پوشه حاوی کدهای مربوط به آزمایش خودکار است. به عنوان مثال ، اگر در یک صفحه خاص با REST API تماس می گیرید ، کد وضعیت بازگشت باید چه باشد ، قابل قبول است یا خیر و غیره

node_modules تمام  dependencies  یا وابستگی های dev را ذخیره می کند (فقط در زمان توسعه استفاده می شود) این  وابستگی ها  برای توسعه استفاده می شود و همچنین در زمان تولید مورد نیاز است  ، هرگونه وابستگی جدید وقتی به پروژه اضافه شود به طور خودکار در این پوشه ذخیره می شود. src این دایرکتوری شامل همه کارهای ما در رابطه با پروژه یعنی ایجاد است.

src این دایرکتوری شامل همه کارهای ما در رابطه با پروژه است ، یعنی ایجاد  components ملفه ها ، ایجاد سرویس ها ، افزودن CSS به صفحه مربوطه و غیره.

package.json این فایل اطلاعات مربوط به کتابخانه های اضافه شده و مورد استفاده در پروژه را با نسخه مشخص شده خود ذخیره می کند. هر زمان که کتابخانه جدیدی به پروژه اضافه می شود ، نام و نسخه آن به وابستگی های موجود در package.json اضافه می شود.

مقالات مرتبط